Péče o výrobek

Useň (kůže) je přírodní materiál, který vždy byl, je a bude symbolem kvality a luxusu. Produkt vyrobený z ní má nesrovnatelně větší kvalitu než produkt vyrobený například z koženky. Neznamená to však, že je nezničitelná. Useň, kabelky a doplňky z ní mají svoji životnost. Případné rozdíly ve zbarvení materiálu jsou charakteristickým znakem přírodní usně a nejsou předmětem reklamace. Useň je živý materiál, který stále pracuje. Časem může jemně povolit a přizpůsobit se vašemu nošení.


Druhy usní, ze kterých vyrábíme naše výrobky:

a) Hladká useň – useň s jemně strukturovaným povrchem s malými póry. Povrch může být zpracován v matném nebo lesklém provedení a to v různých designech. Useň má vlastní jemnou ochrannou vrstvu a je již předem barvená a ošetřená. Výrobek z tohoto materiálu zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo měkkým vlhkým hadříkem a vytřete do sucha. Používejte přípravky určené k čištění kožené galanterie, nikoli přípravky na obuv. Přílišné ošetřování, tak jako jeho zanedbání, může výrobku uškodit.

b) Hladká useň bez ochranné povrchové vrstvy- useň, která nemá speciální ochrannou vrstvu a tedy reaguje na vnější vlivy. Je to choulostivý materiál, který si však ponechá přírodní zjev. Výrobek z takové usně získá časem zajímavou patinu. Povrch reaguje na vnější vlivy, takové reakce nejsou předmětem reklamace.

c) Laková useň – useň s hladkým a lesklým povrchem, kterého je docíleno lakovou povrchovou úpravou. Tento povrch je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, promočení a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňte jemným vlhkým hadříkem, nepoužívejte chemické prostředky.

d) Nubuk, velur (semiš) – useň broušená po líci nebo po rubu. Výrobky z tohoto materiálu ošetřujte pryžovým kartáčkem a přípravky, které jsou určeny pro vlasové usně. Tyto usně nikdy nekrémujte a nečistěte vodou. Kabelky z veluru doporučujeme naimpregnovat přípravkem k tomu určeným. Kabelku ochrání před vodou, která by se do semiše jinak vpila.


Textilní výrobky – nejsou vhodné pro používání v dešťovém počasí.

Takové výrobky neperte v pračce, mohlo by dojít k poškození kovových komponentů!


Nosnosti kabelek, tašek a aktovek:

0,5 kg – společenské kabelky

2 kg – kabelky a tašky pro běžné nošení

3 kg – aktovky a batohy

5 kg – cestovní tašky


Základní pravidla používání výrobků z usně

- Přetěžování kabelek může vést k popraskání, párání držáků nebo k poškození kovových karabin a jiných komponentů. Závady, které vzniknou kvůli přetěžování kabelky, vedou k zamítnutí reklamace z důvodu nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku.

- Výrobky chraňte před mechanickým poškozením, nejčastěji odřením či poškrábáním o jiné předměty. Může jít o poškrábání o součásti vašeho oděvu (opasky, hodinky, aj.), nebo o poškrábání o jiné materiály (nábytek, stěny, aj.).

- Zabraňte kontaktu usně s parfémovanými prostředky, které by se mohly dostat do pórů usně a zanechat na ní nevyčistitelné fleky.

- Nevystavujte kožené výrobky dlouhodobému přímému slunečnímu světlu, které by mohlo způsobit vyblednutí barvy.

- Pokud se stane, že výrobek se dostane do přímého kontaktu s vodou, otřete jej jemně hadříkem a nechte volně přesušit. Nikdy jej nesušte u tepelného zdroje.

- Pokud je výrobek z usně nadměrně znečištěný, nepoužívejte žádná chemická rozpouštědla a ředidla, mohli byste porušit povrchovou úpravu materiálu. Takový produkt je vhodné zanést do čistírny, která se věnuje čištění usně.

- Nevystavujte výrobky dlouhodobému působení deště či sněhu, vysokým teplotám, chraňte před poškrábáním, zamaštěním nebo nadměrným znečištěním.

- U sytých a tmavých odstínů broušené usně může dojít k částečnému pouštění barvy. Nedoporučujeme proto nosit výrobky z takové usně v kontaktu s bílým a bledým oblečením, a to z důvodů možného mírného zabarvení tohoto oblečení.

Péče o kožené výrobky kombinované s riflovinou může být poněkud náročnější, protože tyto dva materiály mohou mít odlišné potřeby při čištění a udržování. Zde jsou některé tipy, jak o ně pečovat:

  1. Preventivní opatření: Před prvním nošením výrobku je vhodné aplikovat ochranný přípravek na kůži, který chrání před vlhkostí a skvrnami. Pro džínové části můžete použít impregnační sprej na ochranu před vlhkostí a špínou.
  2. Čištění kůže: Pokud se na kůži objeví skvrny, vyčistěte je měkkým hadříkem navlhčeným vlažnou vodou a jemným čistícím prostředkem určeným na kůži. Potom nechte výrobek vyschnout na vzduchu, mimo přímé sluneční záření.
  3. Čištění rifloviny: Riflové části můžete očistit štětcem nebo vlhkým hadříkem pro odstranění prachu a špíny. Při potřebě můžete použít také speciální čistící prostředek na džínovinu.
  4. Ochrana kůže před vodou: Kožené části by se neměly namáčet ve vodě, protože to může způsobit poškození materiálu. V případě deště nebo vlhkých podmínek můžete použít impregnační sprej na ochranu před vlhkostí.
  5. Udržování lesku kůže: Pro obnovu lesku kůže můžete použít speciální kondicionér na kůži. Důkladně jej aplikujte podle pokynů na obalu a poté jemně přetřít čistým hadříkem.
  6. Zkuste odborníka: Pokud máte obavy nebo nevíte, jak postupovat, neváhejte se obrátit na náš nebo jiného profesionála. Specializovaný obchod nebo řemeslník vám může poskytnout rady a pomoci s údržbou vašich kombinovaných kožených výrobků.

Péče o kombinované kožené výrobky s riflovinou je důležitá pro zachování jejich kvality a vzhledu. S pravidelnou údržbou a používáním správných produktů byste měli udržet své výrobky v dobrém stavu na dlouhou dobu.

Košík
Vítejte
Už máš vytvořený účet?
Přihlas se
User plus

Vytvořte si účet, sbírejte body za nákupy a získejte exkluzivní výhody v ELITE LOYALTY CLUB ELITE LOYALTY CLUBE

Purple gift
10 bodů za každou minutou korunu
Purple gift
Narozeninová sleva
Purple gift
Přednostní přístup k slevám
Purple gift
Výměna bodů za výhody